flagРазное
ornament-full-title

Харчування людей середнього і старшого віку

ornament-full-title


Правильне, фізіологічно повноцінне харчування поряд з іншими загальногігієнічними заходами має велике значення у запобіганні передчасній старості. Раціональне харчування є важливим чинником, що сприяє профілактиці багатьох захворювань, пов’язаних з процесом старіння.

У людей, яким понад 45 років, при неправильному режимі харчування, часто порушуються функції шлунково-кишкового тракту, а також процеси обміну. Людина починає повніти, що, в свою чергу, викликає такі захворювання, як атеросклероз, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет і т. ін. Тому людям, схильним до повноти, необхідні певні обмеження в їжі. Слід менше вживати білого хліба, таких борошняних страв, як млинці, вареники, каші; солодощів: цукерок, тістечок та інших кондитерських виробів, а також жирної шинки, ковбас, копченостей, жирних сортів м’яса.

Конче потрібно дотримувати правильного режиму харчування, вживати їжу слід в одні й ті ж години, не менше 4 разів на день, їсти треба не поспішаючи, добре розжовуючи їжу.

Калорійність їжі для осіб, що не працюють фізично, не повинна перевищувати 3000 кал, а для тих, що займаються фізичною працею,— 4500 кал.

Людям середнього і старшого віку рекомендується молочно-рослинна дієта. Корисні різноманітні супи: молочні, фруктові й овочеві, а також на слабкому м’ясному або рибному бульйонах. М’ясні страви потрібно вживати один раз на день тільки відвареними або паровими. У раціон рекомендується вводити рибу, а також свіжий сир і різні страви з нього. Більше вживати морської риби, бо вона містить йод, який має важливе значення при вікових змінах і порушеннях серцевої діяльності.

http://

flagОцени статью!
  • 0
Комментариев пока еще нет

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
ОПРОС
Сколько времени в день Вы уделяете своей внешности?