flagДом
ornament-full-title

Які найкраще дрова підійдуть для опалення?

ornament-full-title

Камін завжди асоціюється із теплом, затишком, комфортом. І все завдяки відкритому полум'ю, на яке так добре милуватися. При цьому часто вибирають дров'яний варіант, щоб на додаток до вогню додати потріскування полін, легкий запах диму, коли помішують вугілля. Але, крім цього, для печі-каміна на дровах важлива ефективність - швидке прогрівання, тривале збереження тепла. Що залежить від якості палива, виду деревини. Важливо навчитися вибирати його, щоб у будинку завжди було гарне опалення. Замовити гарні дрова для топки в Україні з доставкою ви можете на сайті https://drova-kiev.in.ua/.



Які найкраще дрова підійдуть для опалення?


Як вибрати якісні дрова



Ще на обігрів приміщення впливає спосіб зберігання дров. Якщо це правильно, вони зберігають природні властивості. Тоді залишиться навчитися з першого погляду визначати якісне дерево від підгнилих, надто сирих, що згорають як «порох» із мінімальним виділенням тепла. Також важливо враховувати тип дров'яного каміна — з відкритою топкою, скляними або глухими дверцятами. Якщо не вгадати, легко отримати проблеми. Наприклад, сосна під час горіння «вистрілює» вуглинками і створює ризики пожежі.



Характеристики дров для топки печі:



  • тривалість горіння;

  • інтенсивність згоряння;

  • тепловіддача;

  • обсяг утвореного диму;

  • кількість золи.

В ідеалі дрова мають горіти довго, давати багато тепла, мінімум диму та відходів. Але на практиці доведеться шукати компроміс, що зробити простіше за дотримання правил. Так, не можна топити піч щойно спиляним деревом. Воно буде горіти мляво, сильно диміти (через великий обсяг вологи). Особливого тепла від них не отримати, та й запалити такі поліни буде складно. Перед використанням дрова просушують у чорниці рік або хоча б літній період. Щоб зменшити час підготовки, ліс рубають взимку, коли сповільнюється рух соку. Навесні та влітку заготівлею краще не займатися. Історію дров дізнаються у продавців заздалегідь, хоча ті заради продажу здатні прикрасити якість. У будь-якому випадку у хорошого поліна при ударі про інше має чути дзвінкий звук.



Дрова для закритих камінів



Печі із закритою топкою універсальні. Вони працюють незалежно від породи — чи димітиме вона чи «стрілятиме» вуглинками, просохли полина або «шиплять» при горінні. З чого випливає, що після встановлення такого каміна особливих проблем із вибором дров не буде. Щоправда, дотримуватись правил при покупці все-таки рекомендується. Суха деревина дасть більш високу температуру, хоч і згорить відносно швидко (час прогоряння регулюють засувкою). Що саме купувати, залежить від місця проживання, які породи ростуть в окрузі. Якщо завозити дрова здалеку, опалення коштуватиме дорого. Тому оптимальний варіант кожен підбирає сам. Популярні - тополя, сосна, ясен, верба, липа. Іноді обирають "магазинне" паливо, євродрова. Їх пресують з тирси різних порід, дивлячись які відходи залишаються після виробництва меблів та інших виробів із деревини.



Тополині



Дуже дешеве паливо - дрова з тополі. Ці дерева ростуть швидко, невибагливі до довкілля. Тільки це єдина їхня перевага. В іншому актуальність покупки є сумнівною. Так, тополя дає дуже мало тепла при згорянні, а відбувається це швидко. Максимум, навіщо він підійде - опалювати дачу в холодні літні ночі. На зиму такі дрова запасають рідко, лише у разі нагальної потреби.



Ясенові (верба, липа)



Ще один доступний варіант. Дерева на кшталт липи, верби чи ясена добре ростуть без догляду, поряд із населеними пунктами, дачними селищами. Верба має високу теплову ефективність і виділяє мало диму при горінні. Іноді її купують навіть для відкритих камінів. Закладка з липових полін прогоряє повільно, з високою тепловіддачею. Ясен необов'язково сушити, він досить «сухий» у природному стані. Єдиний мінус таких дров полягає у відносно невеликій кількості дерев у порівнянні з тими ж хвойними породами.



Євродрова



В умовах дефіциту, коли на околицях росте мало дерев або при забороні вирубки простіше купувати брикети. Їх випускають у вигляді прямокутників, циліндрів, багатогранників. Для цього дров не потрібна просушка, адже пройшло досить багато часу після вирубки. Брикети згоряють майже повністю, не дають неприємного запаху, помірковано виділяють дим та сажу. Але швидкість прогорання висока, через що їх частіше набувають для камінів тривалого горіння. У звичайних печах вони дадуть багато тепла за короткий час.

flagОцени статью!
  • 0
Комментариев пока еще нет

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
ОПРОС
Сколько времени в день Вы уделяете своей внешности?