flagЗдоровье
ornament-full-title

Алергія на обличчі - група хвороб

ornament-full-title

Анафілактичний шок (анафілаксія - це швидка реакція на повторне потрапляння алергену в організм). Які причини виникнення і як надати першу допомогу при анафілактичному шоці. Анафілактичного шоку в більшій мірі схильні молоді люди і жінки. Пiдiбрати лiки вiд алергii ви можете тут https://apteka-ds.com.ua/catalog/liky-vid-alerhiyi.



Після потрапляння в організм алергену він може розвинутися протягом декількох секунд, хвилин або до 5 годин. Якщо у потерпілого підвищена чутливість до алергену, то спосіб введення алергену і його доза не буде грати вирішальну роль. Але при великій дозі алергену збільшиться тривалість шоку і його тяжкість. Щоб знати, коли потрібне лікування анафілактичного шоку, потрібно знати алергени.





Алергенами можуть бути:



  1. Продукти харчування (наприклад, цитрусові або горіхи). У сучасному світі продукти харчування містять багато консервантів, синтетичних добавок, тому алерген може бути в будь-якому продукті.

  2. При вдиханні пилку або пилових алергенів.

  3. Яд тварин або комах, що потрапив під час укусу в кров (отрута бджоли або змії).

  4. Медичні препарати. Анафілактичний шок може виникнути від прийому ліків, при внутрішньовенному введенні ін'єкцій, при переливанні крові, при введенні імунних сироваток.

Анафілактичний шок симптоми - лікування анафілактичного шоку



Прояв анафілактичного шоку виражається різними симптомами протягом всього часу. Основні загальні для всіх симптоми: припухлість і поява почервоніння в місці укусу або уколу, незвично різкий біль, сильне свербіння (поширюється по всі поверхні шкіри), сильний набряк. Якщо препарат вводився внутрішньом'язово, то може з'явитися сильне стиснення під ребрами - загрудинний біль протягом 10-60 хвилин. Якщо алерген - продукт харчування, то при попаданні всередину, з'являється різкий біль в області живота, нудота, блювота, діарея, є набряк гортані і порожнини рота.



У потерпілого гортань набрякає, дихання утруднене. Через це розвивається «астматичний» дихання (гучне, прискорене, хрипке). Розвивається гіпоксія. Потерпілий стає блідим; губи, все слизові оболонки і кінці пальців синюватого відтінку. Різко падає тиск, людина може втратити свідомість. Лікування анафілактичного шоку, він підступний тим, що може дуже швидко розвинутися після попадання в кров і привести до смертельного результату протягом часу - від секунд до годин.





Лікування анафілактичного шоку і ступеня його тяжкості



  1. Легка ступінь. У хворого червоніють шкірні покриви, скарги на появу сверблячки в місцях почервоніння, на головний біль, може розвинутися набряк Квінке.

  2. Середня ступінь. У хворого з'являється запаморочення і сильний біль в грудині.

  3. Важка ступінь. Найнебезпечніша ступінь, хворий втрачає свідомість. При тяжкого ступеня артеріальний тиск може знизитися до нуля, а це призводить до ураження головного мозку (гіпоксія) і інших органів.

Лікування анафілактичного шоку - надання невідкладної допомоги



До того як приїдуть лікарі, ви можете врятувати життя потерпілому від анафілактичного шоку. Перше - зупиніть надходження в організм алергену. При внутрішньовенної ін'єкції потрібно вище місця, де був поставлений укол, накласти джгут, щоб препарат не поширився по організму через кров.



Та ж сама процедура проводиться, якщо алергеном став укус тварини або комахи. Після накладення джгута, потерпілого укладають на рівну поверхню, на спину. При цьому голову потрібно повернути на бік для запобігання западання язика або в разі нудоти, щоб потерпілий не захлинувся блювотними масами. Потім відкрити груди і горло, розстебнути одяг, ремінь, щоб був приплив повітря до потерпілого. Не потрібно оточувати натовпом потерпілого. І чекати приїзду швидкої допомоги, стежачи за змінами стану хворого.



Лікування анафілактичного шоку і його профілактика



Спостерігайте за собою і не купуйте продукти, на які у вас є алергія. А також уникайте контактів з людьми, у яких є алергія на такі ж продукти чи ліки. Уникайте спілкування з людьми, які приймають ліки, які є для вас алергенами.



Якщо у вас коли-небудь вже був анафілактичний шок, то перед проведенням будь-якого лікування потрібно повідомити про це лікаря.

flagОцени статью!
  • 0
Комментариев пока еще нет

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
ОПРОС
Сколько времени в день Вы уделяете своей внешности?