Жіночі заготовки вишиванок на габардині та на домотканому полотні
Вишивка бісером - неймовірно ефектний і красивий спосіб прикрасити виріб з тканини або шкіри.
Завдяки відео-уроків і майстер-класами навчитися, як шити бісером, може навіть початківець. Докладні інструкції та керівництва допоможуть розібратися в цій справі і створити свій власний перший проект бісероплетіння.
Існує безліч способів вишивки бісером, проте в основі все вони - нанесення красивих візерунків на тканину за допомогою невеликих пластмасових намистин. Від початківця потрібно елементарне розуміння того, як володіти голкою і ниткою, а також уявлення про різноманітні швах, які зазвичай наносяться вручну.
Починати вчитися, як шити бісером на тканині, найкраще з простих швів і візерунків. Після того, як новачок освоїтися з фундаментальними поняттями, швами і візерунками, можна переходити до більш складних проектів. Однак першим кроком є покупка необхідних матеріалів та інструментів.
Вибір матеріалів для вишивки бісером
Існує безліч видів і стилів бісеру і маленьких намистин для бісерної вишивки. Виготовляються вони з самих різних матеріалів, але найчастіше - з кольорового пластику. Початківцям рекомендується використовувати стандартний, великий і однорідний бісер з великими дірками. Головне ж - сфокусуватися на майбутньому проекті і вибрати намистини відповідного кольору і розміру.
Важливо!
Крім намистин, для вишивки з бісеру знадобляться і інші матеріали:
- Шовкова нитка кращого кольору.
- Спеціальна голка для бісеру (тонше і довше, ніж звичайна голка).
- Ножиці та заготовки вишиванок для жінок, інші аксесуари для шиття (наперстки, сантиметрові стрічки або лінійки, олівці).
- Малюнок або сема для вишивки.
Намистини та інші матеріали, що вимагаються для вишивання з бісеру, доступні в багатьох магазинах для шиття і рукоділля і продаються за доступними цінами. Початківці також можуть придбати комплекти для вишивки, призначені для новачків.
Вишивання бісером для початківців: перші кроки
Основна відмінність вишивки бісером для початківців від уроків вишивання полягає в тому, що в даному випадку при нанесенні кожного стібка використовується намистина певного розміру. Прикрашати же вишивкою можна найрізноманітніші предмети, включаючи одяг і чохли для телефонів, настінні панно і картини.
Першим кроком в освоєнні техніки вишивки бісером для початківців буде вивчення різних способів кріплення намистин до тканини. Найбільш популярні з них:
- Монастирський - найпростіший спосіб. Намисто прошиваються невеликими діагональними стібками.
- Вприкреп - все бісеринки надягають на нитку, а потім між двома сусідніми намистинками виконуються дрібні вертикальні стібки.
- Арочний - схожий на попередній, але в даному випадку на нитку нанизується лише кілька намистин, а до тканини кріпиться остання з них.
Цікаво знати!
Щоб вишити бісером монастирський шов, починати необхідно з лівого нижнього кута квадратика. Намистини нанизуються вже після того, як в тканину введена голка. Закріплюється бісеринка протягуванням голки на виворітну сторону тканини через правий верхній куточок квадрата. Таким чином, вишивається цілий ряд, а в кінці вишивка закріплюється вузликом.