Вінницький млинар — виробник борошна №1
В наш час домашня випічка не така поширена, як раніше, адже промисловість пропонує достатньо сортів борошняних виробів. Тим не менш, мука є в шафці практично в кожної господині.
Борошно – продукт стратегічно важливий, тому його виробництво досить жорстко регламентоване та контролюється. По ГОСТ розрізняють борошно хлібопекарське та загального призначення.
Борошно може бути збагачене вітамінами, що має бути зазначено на упаковці як «вітамінізована», «збагачена мінеральними речовинами», «збагачена вітамінно-мінеральною сумішшю». Вінницький млинар — виробник борошна №1! Замовити партію борошна по гарній ціні ви можете тут https://vinnytskyi-mlynar.com.ua/ru.
Крім вітамінів, борошно може бути збагачене сухою клейковиною. Це так зване «покращене» борошно. Для випікання більш важкого в приготуванні бісквіту або дріжджового тіста вона дійсно краща, і оладки з неї будуть більш пишні. Власникам хлібопічок теж варто віддати перевагу такому борошну, щоб отримати хороший високий хліб.
Сорти борошна
У роздрібний продаж найчастіше надходить хлібопекарська мука. Її ділять на сорти.
Екстра та Вищий сорти. Це найбіліше борошно найтоншого помелу, що виробляється з центральної частини зерна і очищене від усіх його оболонок. Для тих, хто думає про поживну цінність борошна та про смакові якості теж, це зовсім не найкращий вибір. Таке борошно варто вибрати для бісквіту та солодкої здобної випічки.
Борошно вищих сортів зовсім не корисне, тому що виготовляється здебільшого з тієї частини зерна, де вітамінів дуже мало, а крохмалю багато
Перший сорт. Це борошно трохи більшого помелу, що містить невелику кількість частинок зернових оболонок. Така мука хороша для несолодкої випічки і млинців. Вона корисніша за борошно вищого сорту, оскільки містить більше вітамінів, мінеральних речовин і харчових волокон.
Другий сорт і шпалерна. Ці неблагозвучні назви позначають більш натуральне сіре борошно, отримане при перемелюванні цільного зерна. Виходить, що така мука найбільш натуральна і містить найбільшу кількість корисних харчових волокон, вітамінів, фосфору та кальцію. Вона хороша для випікання хліба, тіста для піци, а також для приготування пельменів та вареників. Хорошим рішенням буде змішати таке борошно з високосортним. Випічка, що вийшла, буде м'якшою, але залишиться корисною. Максимальної дієтичної цінності можна досягти, комбінуючи таку муку з іншими видами: наприклад, вівсяної, гречаної або житньої.
Борошно загального призначення найчастіше використовують у виробництві, її ділять на типи М 45-23; М 55-23; МК 55-23; М 75-23; МК 75-23; М 100-25; М 125-20; М 145-23. Маркування "М" означає борошно з м'якої пшениці, літери "МК" - борошно з м'якої пшениці великого помелу. Цифри показують основні параметри: перший показник відображає максимальний вміст золи, а другий мінімальний вміст клейковини у відсотках.