Плазмоліфтинг ясен, установка брекет-систем в Новомосковську
Вініри - різновид протезування зубів, хоча ставляться вініри, здебільшого, в естетичних, а не в практичних цілях. Тим не менш, останнім часом вініри набирають все більшої популярності: їх природність і краса приваблюють багатьох людей, які мріють про голлівудську посмішку. Де краще слідкувати за станом своїх зубів в Новомосковську? Відповідь очевидна - цен стоматологія alefclinicplus.com!
То що таке вініри? Кому їх встановити, а кому протипоказано?
Що таке вініри?
Вініри - це тонкі (0,5-0,6 мм завтовшки) і міцні пластинки, що накладаються поверх зуба і візуально виправляють його зовнішні недоліки: форму, колір, положення в роті. Існують також люмініри - ще більш тонкі (0,3 мм) вініри, які не вимагають попереднього обточування зубів і виглядають дуже природно.
Ставляться вініри, як правило, на передні зуби - ті, що видно при посмішці. Зуби при цьому повинні бути цілими або зруйнованими лише частково, щоб вінір можна було до чогось кріпити — адже сама по собі така пластинка не замінить повноцінний зубний протез, і зуб вона покриває лише з одного, зовнішнього боку.
Встановлюють вініри у багатьох випадках: якщо зуб частково сколотий, але недостатньо, щоб замінювати його протезом; якщо зуб сильно викривлений або потемнів внаслідок неправильного стоматологічного лікування чи інших причин. Вініри кріплять по одній платівці на один зуб, кожна пластинка виготовляється окремо, по зліпку зуба.
Вініри роблять, в основному, з кераміки (так звані, «голлівудські» вініри) та з діоксиду цирконію.
Керамічні (порцелянові) вініри зустрічаються найчастіше: цей матеріал більш природний з погляду зовнішнього вигляду, не змінює колір з часом і зберігає натуралістичну прозорість. Такі вініри трохи менш міцні, зате набагато красивіші.
Вініри з діоксиду цирконію мають в основі тонкий металевий каркас, а зверху покриті шаром порцеляни — завдяки цьому вони зберігають високу міцність, але мають трохи меншу прозорість (а будь-який натуральний зуб людини трохи прозорий), і через це можуть виглядати менш природно. Якщо зуби пацієнта мають насичений, щільний колір емалі, йому підійде цей вид вінірів.
Як встановлюють вініри
- Насамперед — зуби потрібно підготувати до мікропротезування. Для цього оглянути всі старі пломби, вилікувати карієс, пульпіт та інші захворювання, здатні завадити установці вініра, провести процедуру професійного чищення зубів.
- Потім пацієнт за допомогою стоматолога вибирає колір та матеріал майбутнього вініра.
- Після цього зуб обточується під мікропротез: знімається верхній шар емалі (приблизно 0,5 мм з передньої поверхні) і складається зліпок зуба, яким буде зроблений вінир.
- Поки вінір готується в зуботехнічній лабораторії (1-2 тижні), пацієнту кріплять тимчасовий пластиковий вінір, який захистить позбавлений емалі і тому вразливий зуб від агресивної дії довкілля.
- Потім вінір, нарешті, кріплять до зуба - спочатку на спеціальну білу пасту (відтінок пасти потрібно підібрати в тон зубам), потім - на постійний цемент. До встановлення вініру на постійне кріплення ще можна внести корективи щодо його форми та кольору, але після зняти вже закріплений вінір буде дуже проблематично.