flagЗдоровье
ornament-full-title

Аналіз крові на інсулін

ornament-full-title

Інсулін - це білковий гормон, основна функція якого - транспортування речовин, що живлять клітину. Інсулін бере активну участь у процесі розщеплення жирів, виробництві білкових сполук, обміні вуглеводами та стабілізації енергообміну в печінці. Завдяки гормону в організм надходить необхідна кількість глюкози.У здорової людини проблем з інсуліном немає – вона виробляється за допомогою підшлункової залози. У людей із цукровим діабетом 1 типу в організмі дефіцит інсуліну, із цукровим діабетом 2 типу — гормон не засвоюється тканинами. Докладніше читайте про види цукрового діабету в нашій статті (посилання).Аналіз крові на інсулін


Навіщо визначати інсулін?Аналіз на інсулін здають не тільки люди, які страждають на діабет. Рівень інсуліну є індикатором схильності до цукрового діабету і може заздалегідь вказати, що потрібна термінова корекція способу життя. Також він допомагає діагностувати тип цукрового діабету.Показання до призначення аналізу на інсулін: 1. Для діагностики та уточнення типу цукрового діабету.

 2. Для спостереження за перебігом захворювання.

 3. Для профілактики цукрового діабету.

 4. За підозри на інсуліному.

 5. При діагнозі полікістоз яєчників (у жінок).

 6. При появі скарг: підвищена спрага, сухість у роті, зайва вага або ожиріння (в т.ч. ознаках об'єм талії більше 80 см у жінок та 94 см у чоловіків), пітливість, відчуття втоми.

 7. За наявності спадкових факторів.

Аналіз інсуліну: як здавати?Біоматеріалом для дослідження є венозна кров. Для точного результату обов'язкова підготовка: 1. Забір крові проводиться вранці натще. Останній прийом їжі повинен бути не менше ніж 8 і не більше 14 годин до походу в лабораторію.

 2. Не приймайте напередодні дослідження лікарських препаратів. Якщо зробити це неможливо, то попередьте про це лікаря.

 3. Не вживайте напередодні алкоголь і куріть.

 4. Не вживайте напередодні жирної їжі.

 5. Не рекомендується підвищені фізичні навантаження за добу до аналізу.

Розшифровка аналізу на інсулінНа які норми варто орієнтуватись при здачі аналізу? Нормою інсуліну вважатиметься 3-20 мк Од/мл. Однак будь-який результат повинен оцінювати лікар, який співвіднесе цифри з вашим анамнезом та способом життя.Інсулін нижче за норму може вказувати на: • Цукровий діабет 1 типу.

 • Надниркова недостатність.

 • Гострий панкреатит.

 • Панкреонекрозу.

 • Гіпопітуїтаризм.

 • Діабетична кома.

 • Прийом деяких медикаментів.

Інсулін вище за норму може бути наслідком захворювань: 1. Цукровий діабет 2 типи.

 2. Патологія печінки.

 3. Акромегалія.

 4. Синдром Іценка-Кушінга.

 5. Дистрофічна міотонія.

 6. інсулінома.

 7. Ожиріння.

 8. Порушення толерантності до глюкози.

 9. Інсулінрезистентність.

 10. Прийом деяких медикаментів.

Інсулінорезистентність: що таке?— Інсулінорезистентність — це стан, коли нормальний виробіток інсуліну є, але тканина до нього вже не чутлива, — пояснює Любава Казакова, лікар-терапевт МДЦ «ЕЛІСА». — Важливе значення у розвитку резистентності до інсуліну мають гормони жирової тканини — адипокіни. Жирова тканина – складний метаболічно високоактивний ендокринний орган, він секретує та виділяє речовини, що виконують важливі ендокринні, а також ауто- та паракринні функції. Це місце синтезу значної кількості гормонів. На чутливість тканин до інсуліну впливають вік, зайва вага, шкідливі звички, розподіл жирової тканини, загальний фізичний стан тощо. До інсулінорезистентності привертають деякі фізіологічні стани: пубертат, вагітність, літній вік, нічний сон, гіподинамія.

flagОцени статью!
 • 0
Комментариев пока еще нет

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
ОПРОС
Сколько времени в день Вы уделяете своей внешности?