flagЗдоровье
ornament-full-title

Коли реставрація зубів допоможе?

ornament-full-title

Художня реставрація зубів - це естетична процедура по відновленню зовнішнього вигляду зуба. На відміну від нарощування не ставиться мета повернути жувальні функції, вони відновлюються частково, а головне завдання лікаря - максимально наблизитися до природної форми і природного кольору емалі. Детально тут https://onutchak.com.ua/dentistry/therapeutic-dentistry.Коли реставрація зубів допоможе?


Чим художня реставрація відрізняється від пломб?Існує думка, що будь-яка реставрація в стоматології аналогічна пломбування, адже часто використовуються одні й ті ж матеріали, і завдання в загальних рисах схожі. Однак відмінностей між двома процедурами вистачає, хоч у них багато спільних вимог: 1. Відновити первинну форму зуба.

 2. Міцно фіксуватися і не випадати.

 3. Чи не руйнуватися і під впливом їжі.

 4. Запобігати появі карієсу.

 5. Складатися з нетоксичного матеріалу.

 6. Мінімально стиратися з часом.

 7. Чи не руйнувати здорові тканини зуба.

 8. Проглядатися на рентгені.

 9. Не мати пористої поверхні.

 10. Ідеально прилягати до сусідніх зубах, не викликаючи дискомфорту.

А головна відмінність пломби від реставрації всього в одному пункті - відповідність природному кольору емалі. Пломбувальний матеріал такої якості з'явився лише в 1980-х роках, і з тих пір естетична стоматологія зробила крок далеко вперед. Виходячи з цього, можна з упевненістю сказати, що знак рівності між пломбою і художньої реставрацією ставити не можна - це дві схожі процедури, але з різними завданнями.Досвідчений стоматолог навіть до пломбування підходить з естетичної точки зору. Якісно встановлена ​​і відшліфована пломба не повинна бути помітна неозброєним оком.Показання та протипоказанняХудожня реставрація, як і більшість естетичних процедур, має ряд очевидних свідчень: 1. Незадовільний стан кольору і форми зубів в зоні посмішки.

 2. Незначні сколи та тріщини на різцях, іклах і премолярах.

 3. Легкі викривлення зубного ряду після пародонтиту та інших захворювань.

 4. Наслідки пришеечного і межзубного карієсу, які привели до клиновидних дефектів і інших порушень.

 5. Руйнування тканин зуба після глибокого карієсу.

Переваги і недолікиПлюси художньої реставрації зубів: • Щодо швидкий і естетичний результат - зуб не відрізниш від природного вигляду неозброєним оком.

 • Міцність і довговічність - середній термін служби більшості реставрацій становить 10-15 років.

 • Немає особливих вимог по догляду - після установки зуби можна чистити в звичному режимі, але без використання жорстких щіток і абразивних паст.

 • Стійкість до більшості харчових барвників - в групу ризику входить тільки червоне вино і тютюновий дим.

 • Мінімальний ризик розвитку повторного карієсу та інших захворювань.

Мінуси процедури: • Навіть найміцніша і дорога реставрація може зламатися - необхідно дбайливе ставлення і відмова від шкідливих звичок гризти тверді предмети.

 • Відреставрований зуб лише частково відновлює свої жувальні функції. Головне завдання - повернути первісний вигляд, але не міцність.

 • При виготовленні непрямим методом - довге очікування результату, необхідність постійно приходити в кабінет лікаря на примірку і доведення.

 • Відносна висока вартість - реставрація завжди дорожче класичного пломбування.

flagОцени статью!
 • 0
Комментариев пока еще нет

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
ОПРОС
Сколько времени в день Вы уделяете своей внешности?