Види ультразвукової діагностики, які проводяться в клініці «Лелека-UP»
Ультразвукова діагностика (сонографія) - популярний, безболісний і високоінформативний метод обстеження пацієнтів з різними проблемами. Неможливо переоцінити значимість УЗД у ранньому виявленні пухлин та інших серйозних патологій.
Важливо знати: збором та інтерпретацією даних діагностичного УЗД повинен займатися фахівець із глибокими теоретичними знаннями та великим практичним досвідом. Адже від вірності постановки діагнозу залежить здоров'я, а часом і життя пацієнта! Якщо ви проживаєте у Львові, то радимо пройти УЗД тут https://leleka-up.com.ua/ultrazvukova-diagnostika/.
Ультразвукове дослідження. Суть методу
УЗ-діагностика - це метод дослідження розмірів, структури, форми, положення, а також руху органів та тканин за допомогою ультразвуку в режимі реального часу.
В основі методу лежить здатність ультразвукових хвиль проходити через різні тканини організму, по-різному відбиваючись від структур різної щільності. Ці «відображення» фіксуються чутливим датчиком і за допомогою спеціального програмного забезпечення перетворюються на зображення на моніторі УЗД-сканера.
Існують різні види УЗ-діагностики. Найчастіше використовуються сканування (те, що зазвичай розуміється під поняттям УЗД) і доплерографія (вид УЗ-діагностики, що дозволяє вивчати швидкість, напрямок та інші характеристики кровотоку).
У просунутих клініках сьогодні проводиться також УЗД селастографією - дослідження жорсткості та еластичності тканин, що дозволяє не тільки виявляти новоутворення, але й диференціювати злоякісні від доброякісних, тим самим знижуючи кількість хворобливих та небезпечних діагностичних пункцій (біопсій).
Ультразвукова діагностика відноситься до найбільш інформативних та доступних методів дослідження здоров'я пацієнтів. У деяких областях (наприклад, акушерство), УЗ дослідження є основним засобом діагностичної візуалізації.
Крім обстеження вагітних пацієнток, ця методика є унікальною для проведення діагностики деяких органів і систем, наприклад, кровоносних судин (триплексне дослідження судин), серця (ехокардіографія) і т.д.
УЗД безболісно, не надає шкідливого на організм і вимагає значних матеріальних витрат. Важливим є і той факт, що процедура не тривала за часом і не втомлює пацієнтів, при цьому дає якісну та повну інформацію про стан обстежуваного відділу організму.
Переваги УЗ-діагностики:
- можливість вивчення більшості органів та систем;
- доступність та швидкість дослідження;
- відсутність протипоказань;
- висока інформативність;
- безпека, неінвазивність;
- можливість неодноразового повторення процедур для уточнення діагнозу, моніторингу перебігу захворювання, відстеження динаміки лікування;
- можливість проведення скринінгових обстежень для профілактики та раннього виявлення патології тощо.